in

Piyasa Yeniden Toparlanıyor Mu ? İşte Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Kripto para birimleri son düşüş ile birlikte ağır darbeler aldı ve fiyatlarda büyük düşüşler yaşandı . Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan 56.000 dolar seviyelerine kadar geriledi .

Amiral gemisi kripto para birimindeki bu sert düşüş altcoin’leri de etkiledi . Ancak geçtiğimiz gün itibariyla Bitcoin’de hızlı bir artış başladı ve 60.000 dolar seviyesine oldukça fazla yaklaştı . Bununla birlikte Bitcoin’deki bu artış altcoin’leri de etkiledi ve fiyatlar artışa geçti . İşte kripto para piyasasında güncel durum ;

Bitcoin ( BTC )

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ( BTC ) , geçtiğimiz hafta sert bir düşüş başlattı . Bitcoin’de yaşanan bu düşüşle birlikte fiyat önce 64.000 dolar seviyesini test etti . Ancak fiyat bu seviyenin üzerinde tutunamadı ve 64.000 dolarlık desteği kırdı .

Daha sonrasında düşüş hız kazandı ve fiyat 60.000 doların da altına geriledi . Boğalar bu bölgede de kontrolü ele alamadı ve bu fiyatın 56.000 dolara kadar düşmesi ile sonuçlandı . Bu durumda Bitcoin , tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse 13.000 dolar sildi .

Lider kripto para birimi Bitcoin’de yaşanan bu düşüşün ardından , BTC dün akşam saatlerinde hızlı bir artış başlattı ve 57.000 dolar seviyelerinden 59.500 dolar seviyelerine kadar ulaşmayı başardı .

BTC içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 0.56’lık bir artışla 58.988 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor .

Altcoin’lerde Durum Ne ?

Bitcoin’deki sert düşüş altcoin’leri de ağır etkiledi . Öyle ki lider altcoin Ethereum ( ETH ) , düşüşten hemen önce 4.760 dolar seviyelerinde işlem görürken düşüşle birlikte 4.000 doların da altına geriledi .

Ethereum şu anda son 24 saatte % 1.12’lik bir artışla 4.369 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor .

Binance Coin’e ( BNB ) baktığımızda popüler altcoin düşüşün hemen öncesinde 660 dolar seviyesinde işlem görürken düşüşle birlikte 130 dolara yakın bir değer kaybı yaşadı ve 530 dolar seviyesine geriledi .

BNB içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 1.89’luk bir artış yaşadı ve 594 dolar seviyesinde hareket etmeye devam ediyor .

Öte yandan bir diğer altcoin’e bakıldığında Solana 256 dolar seviyesinden 191 dolara kadar sert bir düşüş yaşadı . İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler altcoin Solana , son 24 saatte % 1.12’lik bir düşüşle 212 dolardan işlem görüyor .

Yöneticiye Bildir

Sen ne düşünüyorsun?

Yazar Betül

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Açgözlülük Sona Erdi ! Kripto Para Piyasalarında Nesil Farkı ve Kararlara Etkisi !

Dolar / TL sert dalgalanmalar ardından 11’in üzerinde , Eylül’den beri TL’nin kaybı % 25&#3