in ,

Makaleler Nasıl Hızlı Yazılır: 10 Profesyonel İpucu

Nasıl hızlı makale yazılır, mükemmelleştirmek için biraz zaman harcadığım bir sanat formu. Bak, günde 20 dakikadan fazla bir makale yazmak istemiyorum. Ve bu makaleyi yazmak için 20 dakikadan fazla zaman harcamadım.

Bunun küfür yazdığının farkındayım. Ancak günlük bir programım ve yürütecek bir işim olduğunda yazmaya daha fazla zaman bulamıyorum . Her bir blog gönderisini incelemek veya 2.000 kelimelik makale yazmak için saatler harcamak için vakit yok.

Hızlı yazmak, iyi yazmaktan ödün vermek anlamına gelmez . Kaliteden ödün vermeden sizi o kompozisyon kutusuna hızlıca girip çıkarabilmeniz için 10 ipucum var.

1. Bir fikir listesi tutun

Bir gönderi için ilham geldiğinde, onu bir not defterine veya kelime dosyasına karalayın.

Birçok blog yazarı ve içerik oluşturucu için yazacak konuyu bulmak zamanın yarısı kadar sürer. Daha yaratıcı içerik fikirleri yakalamak için bir fikir listesi tutmak , yazmaya hazır olduğunuzda hızlı bir şekilde yeni bir gönderiye geçmenizi sağlar.

hızlı makale nasıl yazılır

2. Fikirlerinizi kuluçkaya yatırın

Kendinizi parlak fikriniz için hemen destekleyici bilgiler bulmaya zorlarsanız, bu yaşları alacaktır.

Yine de konunun birkaç gün oturmasına izin verin ve aklınıza geldikçe yeni fikirler ekleyebilirsiniz. Ve yazmaya hazır olduğunuzda, ihtiyacınız olan tüm destekleyici bilgilere zaten sahip olacaksınız.

3. Başlamadan önce düzenleyin

Muhtemelen bu noktada ihtiyaç duyduğunuzdan iki kat fazla fikriniz var, bu yüzden içerik düzenleme konusunda acımasız olmanın zamanı geldi .

Makalenin ana konusuna uymayan tüm destekleyici fikirleri kesin. Unutma, makalelerin nasıl hızlı yazılmasından bahsediyoruz, destan değil. İhtiyaç duymadığınız fikirleri her zaman daha sonraki gönderiler için kullanabilirsiniz.

4. Madde işaretleri kullanın

Öğrenmek zaman madde işaretleri nasıl yazılacağını , bu organizasyon açısından çok daha basit, hızlı bir makale yazma yapabilirsiniz.

Artık bir fikirden diğerine geçişleri bulmanız gerekmiyor. En büyük yan faydası, okuyucuların listeleri beğenmesidir. Gözün takip etmesi daha kolaydır.

İçerik Pazarlamasının Geleceğini Anlamak mı İstiyorsunuz?

5. Kısa tutun

Bu makaleyi hızlı bir şekilde bitirmek istiyorsanız, 1000 kelimenin altında tutmaya çalışın.

Kaliteli içeriği de gözden kaçırıyormuşsunuz gibi hissetmeyin. Bu makale 1.000 kelimeden fazla değil, ancak bilgi dolu. Her kelimenin önemli olmasını sağlayın ve kalitenin kaymasına izin vermeden zamandan tasarruf edin.

6. Dikkatiniz dağılmasın

Göreve odaklanmak için zaman ayırabildiğinde, kısa bir makalenin nasıl yazılacağını öğrenmek daha kolay. Eğer Eğer dikkat dağıtıcı durdurmak ve katı yazma süresi 45 dakika taahhüt, size halletmek ne kadar şaşıracaksınız.

Telefonunuzdaki bildirimleri kapatın veya başka bir odaya koyun. Web tarayıcınızı yalnızca makalenizle ilgili araştırma için kullanın.

7. Önceden tanımlanmış zaman aralıklarında yazın

Yukarıdaki ipucunda 45 dakikayı taahhüt etmekten nasıl bahsettiğimi gördünüz mü? 30 dakika veya 90 dakika da olabilir.

Önemli olan, özellikle yazmak için belirli bir süre belirlemektir. Hatta sizi takip etmek için bir zamanlayıcı bile ayarlayabilirsiniz. Zaman dolduğunda başka işler de yapabilirsiniz.

kısa makale nasıl yazılır

8. Fazla düşünmeyin

Dikkat dağıtıcı olmayan alanınızı oluşturduktan sonra, olabildiğince çabuk yazmaya başlamak istersiniz.

İkincisi, fikrinizin yazmaya ayırdığınız anda yiyip bitireceğini tahmin etmek. Diğer içerik fikirlerini daha sonra keşfedebilirsiniz. Görevinizi tamamlamak için bu zamanı kullanın.

9. Daha sonra tekrar gelin

Yazmak istemediğinizde , kelimeleri gelmeye zorlamayın.

Makaleyi kaydedin ve artık takılıp kalmayana kadar başka bir şey üzerinde çalışın. İlham gelirse, o belgeyi tekrar açın.

Hatta bir blog gönderisinden diğerine geçebilir, her biri için birkaç dakika harcayabilirsiniz. Bu büyük bir zaman tasarrufu sağlar.

10. İyi bir fikri asla saklamayın

İçerik fikirleri listenize baktığınızda, yazmanın daha kolay olacağını düşündüğünüz için en iyilerini sonraya saklamak cazip geliyor.

Daha sonra zaman kazanmak istemezsiniz, şimdi zamandan tasarruf etmek istersiniz . Kolayca geleceğini bildiğiniz makaleleri yapın ve o zamandan en iyi şekilde yararlanın.

hızlı makale yaz

Bu basit adımları izleyin ve hızlı bir şekilde makale yazmaya başlayacaksınız.

Yöneticiye Bildir

Sen ne düşünüyorsun?

Yazar Betül

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tek Bir Blog Yazısıyla Yeni Okuyucular Nasıl Kazanılır?

Covid Aşısı olan kişilerin Nelere Dikkat Etmelidir